Saint-Jean-de-Luz, Animations, Commerces et événements

16, avenue André Ithurralde

64500 Saint-Jean-de-Luz

contact@sjdl.fr

05 59 51 65 38

www.saint-jean-de-luz.com

  • White Facebook Icon
  • White Google+ Icon

Samedi 23 juin 

Ekainaren 23a Larunbata

9H00 - 18H : Grande Plage
Trophée des fêtes

Championnats départementaux 64 de sauvetage côtier

Belharra Watermen Club

9H30 : Départ Place Louis XIV
Course pédestre des fêtes [NOUVEAU PARCOURS]

Course enfants, course relais et parcours de 5 et 10 kms.

Frais d’inscriptions reversés à l’association Zurekin.

Association Ur Kirolak Triathlon.

Inscriptions

11H : Centre-ville

  • Aubades par l’Estudiantina Accompagnée de la Tuna Matata
     

  • Kalejira de Begiraleak
     

  • Poteo des musiques traditionnelles Avec les txistus de la Tamborrada Marinelak, les gaïtas et Albokas de Donibaneko musika eskolako  gaiteroak et les trikis de Lapurdiko trikilariak.

11H : Départ Place Louis XIV

Course de batteleku et courses de poissonnières

Association Ur Ikara

11H : Place Ramiro Arrue

Apéritif, fruits de mer Animé par la chorale MoMo. Suivi d'un repas à 13h30 (20€) sur réservation

Associations Gaztetxe & Moï Moï

11H30 : Rue de la Baleine
Concours de Tortillas (Omelettes)

Amateurs et associations.

Association Kaskarot Banda

12H - 20H : Grande Plage
Tournoi de Beach Volley

3 x 3 mixte - ouvert à tous - 5€/joueur.
Lots et apéritifs pour les participants.
Renseignements et inscriptions : 06.79.24.91.50
Association VBLC

À partir de 14H : Halles
Ventriglisse Concours de ventriglisse par tranche d’âge de 7 à 77 ans

Associations Ahuntzak

14H - 18H : Boulevard Thiers
Les P'tits Patachons Chevaux à pédales de 3 à 12 ans

A partir de 15H30 : Dans la baie
Régates de trainières Saint Jean de Luz / Ciboure 

Régate de la ligue officielle ARC :

- 14 équipages de filles (15h30)

- 12 équipages de garçons (16h30)

16H : Départ Place Louis XIV à Boulevard Thiers
Encierro de toros pour enfants 

Venez nombreux courir autour des toros !

Association Baltxan

16H30 : Boulevard Thiers

Jeux de Force Basque pour enfants

Association Luzean

A partir de 16H30 : Place Ramiro Arrue
Concerts organisés par le Gaztetxe et Moï Moï 

  • 16h30 : Txarranga

  • 17H30 Baleaonda (dj set)

  • 19H30 Polygorn (concert)

  • 20H30 Bealonda (Dj set) 

  • 21H30 Sheriff Mouloud y el zorro locco (concert) 

  • 22H30 Baleaonda (dj set)


17H30 : Centre-ville
Bandas et musiques de rue

Neska Tamborrada, Kaskarot Banda, Kuxkuxtu, Aboliçao Batucada, Zarpai Banda, Les Genêts, Alegria Banda

 

18H : Restaurant Chez Mimi

Animation musicale avec Benoit Ordoki


18H30 : Place Louis XIV
Dantza Piko avec Punpeka


À partir de 19H : Boulevard Thiers
Grande Paëlla des restaurateurs 
Animée par la banda Les Bizounours et Juanita Banana


19H : Taverne de Nesle
Fiesta mix par Stef Couture

 

19H : Macadam Caffè

DJ Set

20H30 : Restaurant La Pile d'Assiettes
Trio Jazz Manouche

20H30 : Pub Le Corsaire
Animation par DJ Mikel


22H : Eglise / Place Louis XIV 

Feux de la Saint-Jean.

Avec l'association Begiraleak et l’Orchestre Intercommunal d’Harmonies
 

22H : Parvis des Halles
Concert avec le groupe Cumbiam'bero

22H : Chez Renauld

Dj Set avec Michel Vedette


22H30 : Place Louis XIV
Bal avec Patcha Mama
Bataille de confettis
Toro de fuego (minuit).

00H30 : Parvis des Halles
Animations DJ 

9:00-18:00 : Hondartza Handia
Besten trofeoa.

64 departamenduko Itsasbazterreko sorozpen txapelketa.
Belharra Watermen Kluba

9:30tan : Abiatzea Luis XIV Plaza
Besten oinezko lasterketa.

Haurren lasterketa, aldizkako lasterketa eta 5 eta 10 kilometroetako ibilbideak. Izen-emateen irabaziak
zurekin elkarteari emanak.
Ur Kirolak elkartea.

11:00etan : Hiri Barnea
• Estudiantina taldearen Alboradak, 
tuna matata-k lagundurik.
• Begiraleak taldearen Kalejira.
• Ohiko musiken poteoa. 
Marinelak Danborradako txistulariekin, Donibaneko musika eskolako Gaiteroak eta Alboka joleak eta Lapurdiko trikilariak.

11:00etan : Hondartza Handia
Batteleku lasterketa eta arrain saltzaileen lasterketak.

Ur Ikara Elkartea.

11:00etan : Ramiro Arrue plaza
Aperitifa, itsaskiak.
MoMo abesbatzak alaiturik. Ondotik bazkaria 13:30etan (erreserba eginez)
Gaztetxea eta Moï Moï elkarteak.

11:30etan : Balearen Karrika
Tortilla lehiaketa.

Amateurrak eta elkarteak.
Kaskarot Banda Elkartea.

12:00-20:00 : Hondartza Handia
Hondartzako boleboi lehiaketa

3 x 3 mistoa - deneri irekia - 5€ jokalarika.
Sariak eta aperitifa parte hartzaile guzientzat.
Xehetasunak eta izen emateak : 06.79.24.91.50

VBLC elkartea.

14:00etatik goiti : Merkatu estalia.
Tripa lerra :
tripa lerra txapelketa adin tarteka, 7 urtetik 77 urtera.

Ahuntzak Elkartea.

14:00 - 18:00 : Thiers Bulebarra
Les P’tits Patachons,
oinpeko zaldiak 3tik 12 urte bitartekoentzat.

15:30etatik goiti : Donibane Lohizune badia

Donibane Lohizune / Ziburuko
traineru estropada KAE liga ofizialeko estropada :
- 14 emazte talde (15:30)
- 12 gizon talde (16:30).

16:00tan : Abiatzea Luis XIV Plazatik Thiers Etorbidera

Haurrentzako zezen entzierroa
Zatozte nonbrean korrika egitera zezenen inguruan.
Baltxan Elkartea.


16:30etan : Thiers Bulebarra
Herri Kirolak haurrentzako.
Luzean Elkartea.

16:00etatik goiti : Ramiro Arrue Plaza
Kontzertuak Gaztetxeak eta Moï Moï-k antolaturik :

  • 16:30 : Txarranga

  • 17:30 : Baleaonda (DJ Set)

  • 19:30 : Polygorn

  • 20:30 : Baleaonda (Dj Set)

  • 21:30 : Sheriff Mouloud y el zoro locco (concert)

  • 22:30 : Baleaonda (Dj Set)


17:30etan : Hiri Barnea
Txarangak eta karrikako musika karriketan :

Neska Tamborrada, Kaskarot Banda, Kuxkuxtu, Aboliçao Batukada, Zarpai Banda, Les Genêts, Alegria Banda.


18:00etan : Restaurant Chez Mimi.
Musika animazioa Benoit Ordokirekin.

 

18:30tan : Luis XIV Plaza
Dantza Piko, Punpeka.

19:00etatik goiti : Thiers etorbidea
Eguerditik goiti : ostalarien Paella. 
Euskal kantuak Koblakariak taldearekinIzen emateak tokian bertan.

19:00etan : De Nesle ostatua
Stef Couturen animazioa.


19:00etatik goiti : Macadam Caffè.

DJ Set.


20:30etan : La Pile d’Assiettes ostatua
Jazz kontzertua.


20:30etan : Pub le Corsaire
DJ Mikel -en animazioa.

22 :00etan : Eliza / Luis XIV Plaza
Donibane Lohizuneko Suak.

Begiraleak taldearekin eta Herriarteko Harmonia Orkestrarekin.

22:00etan : Merkatu Estaliko Plaza
Kontzertua Cumbiam’bero taldearekin.


22:30etan : Luis XIV Plaza
Dantzaldia Patcha Mama taldearekin
Konfeti bataila

Suzko zezena (gauerditan).


00:30etan : Merkatu estaliko plaza
DJ animazioak.