Saint-Jean-de-Luz, Animations, Commerces et événements

16, avenue André Ithurralde

64500 Saint-Jean-de-Luz

contact@sjdl.fr

05 59 51 65 38

www.saint-jean-de-luz.com

  • White Facebook Icon
  • White Google+ Icon

Les animations musicales // Musika Animazioak

Jeudi 21 juin

 

Chez Renauld

  • 17H00 : Retransmission du match de la coupe du monde France / Pérou

  • 21H00 : Richy chante Hallyday (sosie officiel de Johnny Hallyday)

21H30 : Jai Alai

Spectacles Musikaz (Plus d'informations)

Vendredi 22 juin

19h30 : Centre ville
Poteo musical.
Avec le choeur d’hommes Arin, Beltza Gorria, Goraki, Arpège.


19h30 : Boulevard Thiers
Animation musicale avec Juanita Banana.


19h30 - 23h30 : Centre ville

Bandas dans les rues avec Kuxkuxtu, Txaranga d’Ustaritz, Gait’amik et Baïona Banda.
 

A partir de 19h30 : Restaurant Chez Mimi
Animation musicale avec Ingrid Courreges.


A partir de 19h30 : Le Macadam Caffè.

DJ Set.


20h : Parvis Église

Concert Kaskarot Banda.


20h : Place du Collège
Concert de l’Estudiantina.


20h : Taverne de Nesle
Fiesta mix par Stef Couture.


A partir de 20h : Le Bistrot Luzien
Animations musicales et danses :

  • 20H : Concert avec Xeiki

  • 21H : Démonstration de French Cancan

  • 21H30 : Spectacle de danseuses Espagnoles de Catalina Gommes.
     

20h : Restaurant La Pile d’Assiettes (Îlot des érables)

Concert de pianiste.


20h30 : Pub le Corsaire
Animation par DJ Mat. G.


21h30 : Bar Battela

Concerts Rock’n’Roll avec les groupes Lookers et Daudane.


22h : Place Louis XIV

Concert avec Old School Funky Family. Organisé par le Gaztetxe.
 

22h : Parvis des Halles
Concert avec les Pourquoi pas ?

 

22h : Chez Renauld

Live avec The Whalesound (Rock)

00h : Place Louis XIV
Bal avec Koloka Taldea.

Samedi 23 juin


11h : Centre ville

  • Aubade par l’Estudiantina accompagnée de la Tuna Matata.

  • Kalejira de Begiraleak.

  • Poteo des musiques traditionnelles. Avec les txitsus de la Tamborrada Marinelak, les Gaïtas et Albokas de Donibaneko musika eskolako gaitateroak et les trikis de Lapurdiko trikilariak.
     

A partir de 16h30 : Place Ramiro Arrue
Concerts organisés par le Gaztetxe et Moï Moï :

  • 16h30 : Txarranga

  • 17H30 Baleaonda (dj set)

  • 19H30 Polygorn (concert)

  • 20H30 Bealonda (Dj set) 

  • 21H30 Sheriff Mouloud y el zorro locco (concert) 

  • 22H30 Baleaonda (dj set)


17h30 : Centre ville
Bandas et musiques de rue
 Neska Tamborrada, Kaskarot Banda, Kuxkuxtu, Aboliçao Batucada, Zarpaï Banda, Les Genêts, Alegria Banda.
 

18h : Restaurant Chez Mimi
Animation musicale avec Benoit Ordoki.


A partir de 19h : Boulevard Thiers
Bizounours et Juanita Banana.


19h : Taverne de Nesle
Fiesta mix par Stef Couture.


A partir de 19h : Macadam Caffè.

DJ Set.


20h30 : Restaurant La Pile d’Assiettes
Trio Jazz Manouche.


20h30 : Pub le Corsaire
Animation avec DJ Mikel.


22h : Parvis des Halles
Concert avec Cumbiam’bero


22h30 : Place Louis XIV
Bal avec Patcha Mama

Bataille de confettis
Toro de fuego (minuit).

22h : Chez Renauld

Dj Set avec Michel Vedette

00h30 : Parvis des Halles

Animations DJ.

Dimanche 24 juin

9h : Centre ville

Pasa calle Txistus de la Tamborrada Marinelak.


10h : Centre ville

Pasa calle Tamborrada Marinelak.


16h30 : Centre ville

Pasa calle Neska tamborrada.


19h30 : Place Louis XIV
Bal avec Kiki Bordatxo.


20h30 : Pub le Corsaire
Animation par DJ Mat. G


21h : Bar Battela.
Animation musicale avec un groupe surprise.


22h : Entre le rond-point du Port et la Place Louis XIV.

Déambulation spectacle Su A Feu par la compagnie Deabru Beltzak.
(Plus d'informations)

22h : Chez Renauld

Live avec Los Marinos Del Passo

Ekainaren 21a Osteguna


21:30etan : Jai Alai
Musikaz Ikusgarri (ikus ikusgarrien orrialdea)


Ekainaren 22a Ostirala


19:30tan : Hiri Barnea.
Poteo Musikala. Arin, Gorria, Goraki, Arpège abesbatzekin.


19:30tan : Thiers Bulebarra
Musika animazioa Juanita Bananarekin.


19:30-23:30 : Hiri Barnea.
Bandak karriketan, Kuxkuxtu, Uztaritzeko Txaranga, Gait’amik eta Baiona Bandarekin.


19 :30etatik goiti : Chez Mimi ostatua
Musika animazioa Ingrid Courreges.


22:00etatik goiti : Macadam Caffè

DJ Set.


20:00etan : Elizaren Aintzinean.
Kaskarot Banda kontzertua.


20:00etan : Kolegioko plaza.
Estudiantinaren kontzertua.


20:00etan : De Nesle ostatua.
Stef Couturen animazioa.


20:00etan : Luzien Ostatuan

Musika animazioak eta dantzak kontzertua

  • 20:00etan : Xeikirekin

  • 21:00etan : French Cancan erakustaldia

  • 21:30tan : Gero Catalina Gommes-en Espainiako dantzenikusgarria.


20:00etan : La Pile d’Assiettes ostatua (Îlot des érables)

Pianista kontzertua.


20:30etan : Pub le Corsaire

DJ Mat. G.-en animazioa.


21:30tan : Battela Ostatuan

Kontzertua Lookers eta Daudane Rock’n’Roll.


22:00etan : Luis XIV Plaza

Kontzertua Old School Funky Family-rekin Gaztetxeak antolaturik.


22:00etan : Merkatu Estaliko Plazan.
Kontzertua Pourquoi pas ? Taldearekin.


Gauerditan : Louis XIV plazan
Dantzaldia Koloka Taldearekin.

Ekainaren 23a Larunbata


11:00etan : Hiri Barnea
• Estudiantina taldearen Alboradak, tuna matata-k lagundurik.
• Begiraleak taldearen Kalejira.
• Ohiko musiken poteoa.
Marinelak Danborradako txistulariekin, Donibaneko musika eskolako Gaiteroak eta Alboka joleak eta Lapurdiko trikilariak.


16:00etatik goiti : Ramiro Arrue Plaza
Kontzertuak Gaztetxeak eta Moï Moï-k antolaturik :

  • 16:30 : Txarranga

  • 17:30 : Baleaonda (DJ Set)

  • 19:30 : Polygorn

  • 20:30 : Baleaonda (Dj Set)

  • 21:30 : Sheriff Mouloud y el zoro locco (concert)

  • 22:30 : Baleaonda (Dj Set)


17:30etan : Hiri Barnea
Txarangak eta karrikako musika karriketan Neska Tanborrada, Kaskarot Banda, Kuxkuxtu, Aboliçao Batukada, Zarpai Banda, Les Genêts, Alegria Banda.


18:00etan : Restaurant Chez Mimi.
Musika animazioa Benoit Ordokirekin.


19:00etatik goiti : Thiers Bulebarra
Bizounours eta juanita banana.


19:00etan : De Nesle ostatua
Stef Couturen animazioa.


19:00etatik goiti : Macadam Caffè

DJ Set.


20:30etan : La Pile d’Assiettes ostatua
Jazz kontzertua.


20:30etan : Pub le Corsaire
DJ Mikel -en animazioa.


22:00etan : Merkatu Estaliko Plaza
Kontzertua Cumbiam’bero taldearekin.


22:30etan : Luis XIV Plaza
Dantzaldia Patcha Mama taldearekin
Konfeti bataila

Suzko zezena (gauerditan).


00:30etan : Merkatu estaliko plaza
DJ animazioak.

Ekainaren 24a Igandea


9:00etan : Hiri Barnea

Kalejira Marinela Danborradaren Txistuen.


10:00etan : Hiri Barnea
Kalejira Marinelak Danborradaren


16:30tan : Hiri Barnea
Kalejira Neska Danborradaren.


19:30etan : Luis XIV Plaza
Dantzaldia Kiki Bordatxorekin.


20:30tan : Pub le Corsaire
DJ Mat G. - en animazioa.


21:00tan : Battela Ostatuan.
Sorpresa kontzertua.


22:00tan : Portuko birbilgunea eta Louis XIV plazaren artean.

Deabru Beltzak konpainiaren Su A Feu ikusgarri ibiltaria.
(ikus ikusgarrien orrialdea)