Saint-Jean-de-Luz, Animations, Commerces et événements

16, avenue André Ithurralde

64500 Saint-Jean-de-Luz

contact@sjdl.fr

05 59 51 65 38

www.saint-jean-de-luz.com

  • White Facebook Icon
  • White Google+ Icon

Les animations musicales

Jeudi 20 juin 

 

21h30 : Jai Alai

Concert des fêtes : Harrian - Eñaut Elorrieta & Kaabestri String  Ensemble - gratuit- (voir page spectacles)

 

Vendredi 21 juin 

 

A partir de 19h30 :

Centre Ville

Poteo musical - avec Beltza Gorria, le chœur d’hommes Arin, Goraki, Arpège.

Bandas dans les rues avec Koxeguy, Kurkutxu, Txaranga d'Ustaritz, Andropause.

 

Bar Battela

Concert avec Muda (19h30) puis Rock’n’roll basque avec Xeiki (21h30)

20h : Parvis de l'église

Concert de la Kaskarot Banda

A partir de 20h00 :

20h : Parvis des Halles 
Animation musicale avec Benoit Ordoqui

 

Le Bar à Foie Gras 
Apéro Jazzy  et DJ Mark (disco/funk – 22h30)

Le Garage
Concerts toute la soirée

20h : Pub le Corsaire

Animation DJ

Taverne de Nesle
Fiesta mix par Stef Couture

20h30: Boulevard Thiers
Concert
de l’Estudiantina

21h00: Boulevard Thiers

Animations andalouses

22h : Place Louis XIV

Concert avec Doktor Mephisto proposé par le Gaztetxe

 

00h : Place Louis XIV

Bal avec Les Z’anonymes

 

Samedi 22 juin

11h : Centre ville

• Aubade  par l’Estudiantina

• Kalejira de Begiraleak

• Poteo des musiques traditionnelles

Avec les txitsus de la tamborrada Marinelak  et l’école de musique Andrés Isasi de Getxo, les Trikis de Lapurdiko trikilariak et les Gaïtas .

 

A partir de 12h : Place Ramiro Arrue
Programmation DZG et Moï Moï :

• Chorale MöMö (12h – apéritif)

Txaranga Kuxkuxtu (17h)

Lumi (22h)

Fusible (23h)

DJ Moï Moï (00h)
Toutes les infos sur Facebook.

 

A partir de 17h : Centre ville
Musique de rue : Neska Tamborrada, Kaskarot Banda, Kuxkuxtu, Baiona Banda, Oasix Band, Aboliçao Batucada 

 

A partir de 18h : Boulevard Thiers

Bal à Papa animé par Radio Bonne Humeur : bal musette  Suivi d’un Mix Disco années 70-80 

A partir de 19h :

Parvis des halles 
Animation thématique par David Crops avec show musiciens : saxophone et percussion 

 

Taverne de Nesle
Fiesta mix
par Stef Couture

Le Komptoir des amis
Fête son 1er anniversaire DJ Rapsode

Bar Battela

 DJ Surprise

Le Macadam Caffè
Dj Set - Baleaonda (Charky) et Antinote (Zaltan)

Le Bar à Foie Gras
• Apéro Jazzy (19h30)

• Open Mic (22h 

Radio BAFG & Friends (00h)

 

Pub le Corsaire

Animation DJ

Restaurant La Pile d’Assiettes
Concert brésilien avec Samba Do Litoral et démonstration de Batucada.

 

22h30 : Place Louis XIV
• Bal avec Koloka Taldea

• Bataille de confettis

• Toro de fuego (00h00)

Dimanche 23 juin

 

9h : Centre ville
Pasa calle – Txistus de la tamborrada Marinelak

 

10h : Centre ville
Pasa calle
– Tamborrada Marinelak

 

12h : Parvis des halles
Animation musicale - 
Lauak Jazz Quartet

12h : Le Bar à Fois Gras
Démonstration de Sévillanes avec l'Asso. Peña Almonte

 

16h : Centre ville
Pasa calle – Neska tamborrada

 

A partir de 18h : Bar Battela

"On vous invite à chanter avec nous"

18h : Boulevard Thiers
Concert avec le groupe Hiri Soinu

 

20h: Place Louis XIV
Bal avec Kiki Bordatxo

A partir de 20h : Pub le Corsaire

Animation DJ

A partir de 20h30 : Centre-Ville
Surprise musicale avec le groupe Sopa Loca

 

21h30 : Départ des Halles, jusqu’à la place Louis XIV : 

Spectacle déambulatoire Batakouma et final en fixe Place Louis XIV à 22h30 (voir page spectacles).
 

Musika Animazioak

Ekainaren 20a Osteguna

 

21:30 : Jai Alaian
Besten kontzertua : Harrian -
Eñaut Elorrieta eta Kaabestri String Ensemble -urririk- (ikus ikuskizunen orrian)

 

Ekainaren 21a Ostirala

19:30 etatik goiti :

Hiri Barnea
Poteo Musikala - Beltza Gorria, Arin, Goraki, Arpège abesbatzekin.

Bandak karriketan - Koxeguy, Kurkutxu, Uztaritzeko Txaranga, Andropause.

 

Battela Ostatuan

Kontzertua Muda (19:30 – 21:00) eta euskal Rock’n’roll Xeiki Taldea (21:30 – 1:30)

20:00etan : Elizaren Aintzinean

Kaskarot Banda kontzertua

20:00 etatik goiti :

20:00etan : Merkatu Estaliko Plaza

Musika animazioa Benoit Ordokirekin

 Le Bar à Foie Gras
Jazz Aperitifa
eta DJ Mark ( disco/funk - 22:30)

20:00etan : Le Garage

Kontzertuak

20:00etan : Pub le Corsaire

DJ animazioa

20:00etan : De Nesle ostatua
Stef Couturen animazioa

20:30etan : Thiers Bulebarra 

Estudiantinaren kontzertua

21h : Thiers Bulebarra 

Animazio Andaluziarrak

22:00etan : Louis XIV Plaza 

Kontzertua : Doktor Mephisto Gaztetxeak antolaturik

Gauerditan : Louis XIV Plaza

Dantzaldia Z’anonymes Taldearekin
 

Ekainaren 22a Larunbata

11:00etan : Hiri Barnea

Estudiantina taldearen Alboradak

Begiraleak taldearen Kalejira

Ohiko musiken poteoa
Marinelak Danborradako txistulariekin eta Andrés Isasi Getxoko musika eskola, Lapurdiko trikilariak eta Gaiteroak

 

12:00etatik goiti : Ramiro Arrue Plaza 

Moï Moï eta DZG elkarteen programazioa

MöMö Koralarekin (Eguerditan)

Kuxkuxtu Txaranga (17:00)

Lumi (22:00)

• Fusible (23:00)

DJ Moï Moï (00:00)
(Informazioa guzia gure Facebook)

 

17:00etatik goiti : Hiri Barnea

Kaleko Musika : Neska Tanborrada, Kaskarot Banda, Kuxkuxtu, Baiona Bandarekin, Oasix Band, Aboliçao Batukada 

18:00etatik goiti : Thiers Bulebarra

Moda xaharreko dantzaldia, Radio Bonne Humeur-en eskutik  akordeoi dantzaldia – 70-80 hamarkadeetako musika 

19 :00etik goiti :

Merkatu estaliko atarian

Gaikako animazioa David Crops-en eskutik, musikari show batekin : Saxofoi eta perkusionista 

 De Nesle ostatua
Stef Couturen animazioa

Le Komptoir des Amis
bere lehen urteurrena ospatzen du DJ Rapsode 

Battela ostatua

DJ Sorpresa 

Macadam Caffè

 DJ Set Baleaonda (Charky) eta Antinote (Zaltan)

Le Bar à Foie Gras
• Apéro Jazzy (19:30ean)

• Open Mic (22:00)

Radio BAFG & Friends (00:00)

 

 Pub le Corsaire

DJ animazioa

La Pile d’Assiettes ostatua
Brasildar musika kontzertua, Samba do Litoral-ekin eta Batucada erakustaldia 

 

22 :30 : Luis XIV Plaza

Dantzaldia Koloka taldearekin

• Konfeti bataila
• Suzko zezena (gauerditan)

Ekainaren 23a Igandea

 

9:00etan : Hiri Barnea

Kalejira – Marinela Danborradaren Txistulariak

 

10:00etan : Hiri Barnea

Kalejira – Marinelak Danborrada

 

12:00etan : Merkatu Estaliko Plaza

Musika Animazioa – Jazz Quartet Lauak

12h : Le Bar à Fois Gras
Sevillako dantza erakustaldia,
Almonte Peñaren elkartearekin 

 

16:00etan : Hiri Barnea

Kalejira – Neska Danborrada

 

18:00 etatik goiti : Battela ostatua

"Gurekin kantatzera gomitatzen zaituztegu"

18:00etan : Thiers Bulebarra 
Hiru Soinu kontzertua 

 

20:00tan : Luis XIV Plaza

Dantzaldia Kiki Bordatxorekin

 

20:00etatik goiti : Pub le Corsaire
DJ animazioa 

 

20:00 etatik goiti : Hiri Barnea

​Sorpres musikala Sopa Loca taldearekin

 

21:00etan : Abiatzea merkatu estalitik, Luis XIV plazaraino

Batakouma ikuskizun ibiltaria eta Azkenekoa, Louis XIV plazan finkoan 22:30tan (ikus ikuskizunen orrian).