Saint-Jean-de-Luz, Animations, Commerces et événements

16, avenue André Ithurralde

64500 Saint-Jean-de-Luz

contact@sjdl.fr

05 59 51 65 38

www.saint-jean-de-luz.com

  • White Facebook Icon
  • White Google+ Icon

Samedi 24 juin 

Ekainaren 24a Larunbata

9H30 : Départ Place Louis XIV
Course pédestre des fêtes

Course enfants, course relais et parcours de 5 et 10 kms.

Frais d’inscriptions reversés à l’association Zurekin.

Association Ur Kirolak Triathlon.

SITE INTERNET

 

9H30 - 18H : Grande Plage
Coupe de St Jean de Luz de sauvetage côtier sportif

Belharra Watermen Club


Course de batteleku et courses de poissonnières (11H).

Association Ur Ikara


11H : Centre-ville

Aubades par l’Estudiantina
Accompagnée de la Tuna Matata

 

Kalejira de Begiraleak
 

Poteo des musiques traditionnelles
Avec les txistus de la Tamborrada Marinelak, les gaïtas et albokas de Donibaneko musika eskolako  gaiteroak et les trikis de Lapurdiko trikilariak.


11H30 : Rue de la Baleine
Concours de Tortillas (Omelettes)

Amateurs et associations.

Association Kaskarot Banda
 

13H : Quartier Acotz
Gaztetxe en fête


14H : Grande Plage
Tournoi de Beach Volley

3 x 3 mixte
Association VBLC

Infos et inscriptions


À partir de 14H : Boulevard Thiers
Ventriglisse et jeux gonflables
Concours de ventrigliss par tranche d’âge de 7 à 77 ans et jeux

gonflables 1/3 ans et 4/8 ans (accès libre)

Associations ALL et Ahuntzak
 

Concert du groupe Tamala (15H)
 

16H : Haut rue Gambetta à Place Louis XIV
Encierro de toros pour enfants 

Venez nombreux courir autour des toros !

Association Baltxan


Suivi des Jeux de Force Basque pour enfants (Place Louis XIV)

Association Luzean

17H : Dans la baie
Régates de trainières Saint Jean de Luz / Ciboure 

Régate de la ligue officielle ARC, seize équipages de haut niveau.

Informations
 

17H : Boulevard Thiers
Concert avec Disk Selektor

 

17H30 : Centre-ville
Bandas et musiques de rue

Neska Tamborrada, Kaskarot Banda, Kuxkuxtu, Zarpai Banda, Les Genêts, Aboliçao Batucada, Txaranga d’Ustaritz.


18H30 : Place Louis XIV
Dantza Piko avec Patxi Perez


À partir de 19H : Boulevard Thiers
Grande Paëlla des restaurateurs avec animations musicales


19H : Taverne de Nesle
Fiesta mix par Stef Couture

 

19H : Macadam Caffè

DJ sets PePe DeL NochE // Sharky & Sanpanzar
 

20H : Pub Le Corsaire
Animation par DJ Jey M.


22H : Eglise / Place Louis XIV 

Feux de la Saint-Jean.

Avec Begiraleak et l’Orchestre Intercommunal d’Harmonies
 

22H : Parvis des Halles
Concert avec le groupe The Soulsters


22H : Boulevard Thiers
Concert avec Roberto Tortuga


22H : Bistrot Luzien
Bal année 80

 

22H : Battela

DJ Surprise


22H30 : Place Louis XIV
Bal avec Samain
Bataille de confettis
Toro de fuego (minuit).

9:30tan : Abiatzea Luis XIV Plaza
Besten oinezko lasterketa

Haurren lasterketa, aldizkako lasterketa eta 5 eta 10 kilometroetako ibilbideak. Izen-emateen irabaziak zurekin elkarteari emanak.

Ur kirolak elkartea

WEBGUNE

9:30-18:00 : Hondartza Handia
Donibane Lohizuneko Itsasbazterreko Sorospen Lasterketa Kopa 

Belharra Watermen Kluba


Batteleku lasterketa eta arrain saltzaileen lasterketak (11:00etan)

Ur Ikara Elkartea


11:00etan : Hiri Barnea
Estudiantina taldearen Alboradak

Tuna Matata-k lagundurik

 

Begiraleak taldearen Kalejira
 

Ohiko musiken poteoa
Marinelak Danborradako txistulariekin, Donibaneko musika eskolako Gaiteroak eta Alboka joleak eta Lapurdiko trikilariak.

 

11:30etan : Balearen Karrika
Tortilla lehiaketa

Amateurrak eta elkarteak.
Kaskarot banda elkartea.


13:00etan : Akotzeko Auzoan
Gaztetxea Bestan


14:00etan : Hondartza Handia
Hondartza Bolei Lehiaketa

3 x 3 mistoa
VBLC elkartea

Webgune


14:00etatik goiti : Thiers Bulebarra
Tripa lerra eta puzgarri jokoak

Tripalerra txapelketa adin tarteka, 7 urtetik 77 urtera eta puzgarri jokoak 1/3 urteentzat eta 4/8 urteentzat (urririk).

ALL elkartea eta Ahuntzak

 

Kontzertua TAMALA taldea (15:00etan)
 

16:00 : Gambetta karrika gainetik Luis XIV Plazara 
Haurrentzako zezen entzierroa

Zatozte nonbrean korrika egitera zezenen inguruan ! Baltxan Elkartea 


Ondotik Haurrentzako euskal jokoak (Luis XIV Plazan)
Luzean
elkartea

17:00etan : Badian
Donibane Ziburuko XXV traineru Estropada

ARC Ligako estropada ofiziala, 16 talde lehiatuko dira.

Webgune


17:00etan : Thiers Bulebarra
Kontzertua DISK SELEKTOR taldearekin


17:30etan : Hiri Barnea
Txarangak eta karrikako musika karriketan

Neska Tanborrada, Kaskarot banda,Kuxkuxtu, Zarpai Banda, Les genêts, Aboliçao Batukada, Uztaritzeko Txaranga


18:30 : Luis XIV Plaza
Dantza Piko Patxi Perezekin


19:00etatik goiti : Thiers Bulebarra
Ostalarien Paella Handia. Afari alaitua musikarekin

 

19:00etan : De Nesle Ostatua
Stef Couturen animazioa

19:00etan : Macadam Caffè

DJ : PePe DeL NochE eta Sharky & Sanpanzar


20:00etan : PUB LE CORSAIRE
DJ Jey M.-en animazioa


22:00etan : ELIZA / LUIS XIV PLAZA
Donibane Lohizuneko Suak

Begiraleak taldearekin eta Herriarteko Harmonia Orkestrarekin.


22:00etan : Merkatu Estaliko Plaza
Kontzertua The Soulsters taldearekin


22:00etan : Thiers Bulebarra
Kontzertua Roberto Tortuga taldearekin


22:00etan : Luzien Ostatuan
1980-ko dantzaldia

 

22:00etan : Battela Ostatuan

DJ Sorpresa


22:30 : Luis XIV PLazan
Dantzaldia Samain taldearekin.
Konfeti bataila
Suzko zezena (gauerditan)